Akne Bakımı

Aynaya baktığınız her anda mutlu olmanız için…

Akne; ciltteki yağ bezelerinin iltihaplanması sonucu, normalden fazla sebum üretimiyle birlikte gözeneklerin kapanması ve bakterilerin buraya yerleşmesiyle ortaya çıkar. En çok; yüz, sırt, omuz ve göğüste görülen akneler,  birkaç farklı faktörün bir araya gelmesiyle kendini gösterir.

Ergenlikte yaşanan hormonal değişikler akne oluşumuna sebep olurken, dış etkenler, kişinin cilt yapısı ve yanlış beslenme düzeni akne problemi yaşanmasına yol açabilir. Akne sorununun kendiliğinden geçmesini beklemek ise sivilcelerin yayılmasıyla ve cildin deforme olmasıyla sonuçlanabilir. Her ne sebeple olursa olsun cildi dış etkenlere karşı korumak, iyileştirici ve koruyucu akne bakımı yaptırmak çok önemlidir.

Yoğun Akne Bakımı

Akneli bir cilt, normal ciltlere nazaran çok hassastır. Bu sebeple yapılacak akne bakımı oldukça dikkatli bir şekilde profesyonel kişilerce yapılmalıdır. Aksi durumda cilt yapılan yanlış akne bakımı sebebiylegeri dönülmesi zor deformasyona uğrayabilir.

İnci Soydan Güzellik Evi, akneli ciltlerdeki olası riskleri minimize etmek ve etkin bir çözüm geliştirmek üzere yoğun akne bakımı uyguluyor. Akneli, sivilceli ve çok sorunlu cilt tipleri için uygulanan yoğun akne bakımı için geliştirilmiş doğal bir yöntem kullanılır. Bu yöntem aracılığıyla cilt önce sivilce ve aknelerden temizlenir. Hassas ve akneli ciltler için formüle edilmiş tedavi edici bitkisel içerikli maske ve kremlerle cildin onarılması ve beslenmesi sağlanır. Ciltteki sorunun boyutuna göre 5 ya da 10 seanslık kürler halinde uygulanır. Yoğun akne bakımı sonunda cilt, akne ve diğer sivilceli dokudan arındırılır.

Ergen Akne Bakımı

Çocukluk ve gençlik dönemi arasında kalan zorlu bir süreçtir, ergenlik… Hormonal değişiklikler beraberinde sivilce problemlerini de getirir. Artan yağ salgısıyla birlikte yağ bezleri iltihaplanarak baş edilemez sonuçlara kadar götürür. Üstelik ergenlik döneminde çıkan sivilceler genç bireylerde özgüven problemlerine yol açar, sosyal ilişkileri zedeler, dolaylı yollarla zamanla okul başarısının düşmesine bile sebep olur. Bu noktada yapılacak akne bakımı ise cildin akne sorunlarını nötralize ederken, doğal ve etkili bir çözüm sunar. İnci Soydan Güzellik Evi, genç ciltlere özel geliştirdiği akne bakımı ile gençlere hem bugün hem de gelecek için pürüzsüz bir cilt armağan eder.

Yetişkin Akne Bakımı

Stres, yorgunluk ve modern hayatın keşmekeşine karışan daha birçok unsur, cildin savunma bariyerini aşarak ciltte akne oluşumuna neden olur. İleri yaşlarda meydana çıkan aknelerözellikle de yetişkin kişilerde önemli bir probleme dönüşüyor. İnci Soydan Güzellik Evi, yeni nesil uygulamaları doğal iksirlerle buluşturan akne bakımı bu problemleri kısa zamanda çözüme ulaştırmayı kolaylaştırıyor. Bu konuda önemli çalışmalara imza atan İnci Soydan Güzellik Evi, kişinin mesleğini, burcunu, yaşını ve yaşam şeklini göz önüne alarak özel olarak kişiye özel akne bakımı uyguluyor. Hazırlanan bitkisel ürünler kişiye özel olduğundan, kısa sürede netice alınıyor ve kişi sağlıklı bir cilde kavuşuyor.