Ameliyatsız Lifting

Zamanın etkileri yıpratıcı olabilir özellikle de cildimiz için…

Stres, yorgunluk, güneş ve durmak bilmeyen zaman. Söz konusu faktörler kişilerin ruh halini etkilediği kadar ciltlerini de etkiler. Üstelik bu yoğunluğun ağır yükünü en çok cildimiz üstlenir. Dolayısıyla dış faktörler ve geçip giden zaman, cildin eski canlılığını ve sıkılığını kaybetmesine neden olur. Başta göz ve ağızçevresinde görülen çizgiler ve gevşemeler zamanla yüzün diğer bölgelerinde ve boyunda da görülmeye başlar. Hücrelerin ve cildin kendini yenileme hızı zamanla düşer, ayrıca yer çekiminin etkisiylesarkmalar artar. Elastikiyetini kaybeden cilt, genç ve parlak görünümünden uzaklaşarak kırışıklıkları olan cansız bir görüntüye ulaşır. Mimik çizgileri derinleşir.

Bu noktada devreye giren ve son zamanlarda sıklıkla başvurulan bir yöntem olan ameliyatsız lifting ile yüz kasları güçlendirilerek ciltte meydana gelen deformasyonları minimuma indiriyor.

Ameliyatsız Lifting Nedir?

Yaş almayla birlikte ciltte meydana gelen sarkma ve kırışıklıklara çözüm olarak doğan ameliyatsız lifting cerrahi olmayan bir uygulamadır. Ameliyatsız lifting ile ana kas grupları çalıştırılarak cildin sıkılaşması sağlanır. Bu noktadaki kan dolaşımının hızlanması sayesinde cilt hızlı bir şekilde kendini yenilemeye başlar. Aynı zamanda kolajen miktarının artması da bu bölgede istenen sonuçlara ulaştırmayı kolaylaştırır.Kasların minik elektrik akımlarıyla çalıştırılmasıyla yapılan bu uygulama, özel bir yüz masajıyla tamamlanır. Böylece yüzdeki kan dolaşımı arttırılır, yüzün canlanıp daha sağlıklı bir görünüme kavuşması sağlanır. Ameliyatsız liftingin en önemli özelliği bir botoks işlemi gibi kasları donduran suni bir yöntem olmamasıdır. Ayrıca herhangi bir şekilde uygulandığı bölgeye dolgu maddesi yerleştirilmez. Bu durum dolgu maddesi sebebiyle oluşabileceklerin risklerin yaşanmamasını sağlar. Ameliyatsız lifting yöntemleri arasında en doğal olan uygulamadır.

Ameliyatsız Lifting Hangi Bölgelere Uygulanır?

  • Göz çevresi çizgilerine,
  • Alındaki çizgilere,
  • Orta yüz bölgesinde meydana gelen sarkmalara,
  • Ağız çevresi çizgilerine ve sarkmalarına,
  • Boyunda rastlanan kırışıklıklara,
  • Sarkan göğüslere,
  • Sarkan kalçalara,
  • İç bacaktaki sarkmalara,
  • Koldaki sarkmalara.