Bitkisel Cilt Bakımı

Her bitki, ilham verici bir güzellik iksirine dönüşüyor…

Yorgunluk, stres, kullanılan ürünler ve daha birçok dış etken cildi yıpratanlar listesinin başında yer alıyor. Her ne kadar fark edilmese de tüm bu koşturmacadan en çok cilt yoruluyor ve deformasyona uğruyor. Bu noktada devreye giren bitkisel cilt bakımları cildin yükünü hafifletecek çözümler sunarak kısa sürede etkili sonuçlar yaratıyor.

Doğanın sunduğu bitkileri,güzellik iksirine çeviren İnci Soydan, kişinin cilt tipinden, psikolojik durumuna kadar birçok faktörü göz önüne alarak uygulamalar gerçekleştiriyor.Aynı zamanda burçlara göre bitkisel cilt bakımları da uygulanan merkezde, tabiatın armağanlarıyla cilt taze ve canlı bir görünüm kazanıyor.

Bitkisel Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Günlük yaşamın yoğun temposunun asıl yükünütaşıyan cilt, bir ayna gibi kişinin hayatındaki yorgunlukları yansıtıyor, bu yüzden de özel bir bakıma ihtiyaç duyuyor. Bu konuda doğanın gizli kalmış sırlarını açığa çıkaran İnci Soydan, tabiatın armağanlarını cildin ihtiyaç duyduğu sorunlara göre formüle ediyor. Bitkisel cilt bakımı uygulamalarının tercih edilmesinin asıl sebebi cildin maruz kaldığı tüm dış etken ve kimyasallara karşı cildi güçlendiren ve koruyan etkili bir yöntem olmasıdır. Çünkü bitkisel cilt bakımı kapsamında hazırlanan ürünler güçlü içerikleri sayesinde cildin alt dokusuna nüfuz ederek, burada cildin yapı taşlarının onarılmasını ve güçlenmesini sağlıyor. Hayatın her aşamasında kimyasallarla yaşadığımız için, bitkisel cilt bakımı tam bir tazelenme şansı veriyor. Bu noktada İnci Soydan Güzellik Evi’nde uygulanan bitkisel cilt bakımı ile kişilerin cilt sorunları minimize edilirken, cilde natürel bir canlılık ve tazelik kazandırılıyor.

Bitkisel Cilt Bakımında Kişiye Özel Uygulamalar

Her bireyin cilt yapısı bir imza gibidir. Bu nedenle kişiye ait değişkenler ve ihtiyaçlar dikkate alınarak kişiye özel bitkisel cilt bakımı uygulanır. Bu uygulamalar;

  • Cildin yenilenmesini sağlayan, kolajen üretimini arttıran ‘Kişiye Özel Butik Bakım’ ile cilt tipi ve burcuna uygun olarak etkili bir bakım yapılır. Bu bakımın temelini bitkisel peeling ve maskeler oluşturur.
  • Dünyada sadece İnci Soydan Güzellik Merkezi’nde uygulanan ‘İnci Soydan ANTI-AGE Bakım’ özel olarak hazırlanan ve güçlü formülasyonu ile etkili bir bakımdır. Ciltte meydana gelen ve foto-yaşlanmadan kaynaklanan ince çizgilerin azalmasında rol oynar.Kısa zamanda etki etmesi sebebiyle özel günler öncesinde rahatlıkla tercih edilebilir.
  • Yaygın bir cilt problemi olan sivilce ve akneler için uygulanan ‘Yoğun Akne Bakımı’ cildin sivilcelerden temizlenmesini, maske ve peelingler ile güçlendirilmesini temel alır.
  • ‘Leke Bakımı’ Güneş, yanlış kozmetik kullanımı, ciltteki sivilceleri kurcalamak, hamilelik gibi nedenlerle ciltte ortaya çıkan lekelere karşı geliştirilmiştir. Dermapen (mikro iğneler) aracılığıyla yapılan bu etkili bakımda, ciltteki lekenin tonu minimum seviyeye indiriliyor. Cildin daha dinç görünmesi sağlanıyor.
  • ‘Vücut Bakımı’ temel cilt problemlerinin çözülmesi için bitkilerin mucizevi etkilerinden yararlanarak, vücudun ihtiyaç duyduğu canlılığı sağlar.
  • Yavaş uzayan, dökülen, kırılan ve eski canlılığını yitiren saçlar için uygulanan ‘Saç Bakımı’ saçlara kökten uca bakım yaparak iyileştirir, canlandırır.