Cilt Bakımı

İnci Soydan mesleğe başladığı ilk günlerden itibaren, doğanın nimetlerinden faydalanmıştır.
Her mevsim çıkan bitkiler, İnci Soydan'ın elinin altında farklı bir iksire dönüşüyor. Yapılan cilt bakımı sırasında, bitkilerin renkleri, kokuları, yağları... hepsi ayrı ayrı ilham kaynağı oluyor. Her kişinin kendi cilt tipi, psikolojik durumu, yaşı, burcu gibi unsurları göz önüne alınıp, buna uygun bitkisel cilt bakımları uygulanıyor.
Yapılan bakımlar başlıca 3 gruba ayrılsa da, yapılan her bakım bir diğerinden farklı olmaktadır.

İnci Soydan Bakımları

1-Kişiye Özel Butik bakım:

Kişiye özel hazırlanan bu bakımda klasik bakımdan farklı olarak cilt tipine ve burcuna uygun olarak bitkisel peeling ve maskeler uygulanır.  Düzenli olarak yaptırıldığında cildin yaşlanması gecikir, kolajen üretimi artar, cilt canlanır.


2- İnci Soydan ANTI-AGE bakım:

Dünyada sadece İnci Soydan’ın uyguladığı bu bakımda, özel formülle hazırlanmış maskeler uygulanarak, cildin foto-yaşlanmadan meydana gelen çizgileri azaltılır. Özel elektro terapi cihazlarıyla bakım desteklenir. Tek seansta dahi netice alınan bu bakım, davetler öncesi cildin yorgunluğunu silmek, cildi canlandırmak için de çok uygundur.


3- Yoğun Akne bakımı:

Akneli, sivilceli, inatçı ve çok sorunlu cilt tipleri için uygulanan bakımdır. Cilt, özel yöntemle sivilce ve aknelerden temizlenir. Özel olarak hazırlanmış, tedavi edici maske ve kremlerle beslenir. Cildin sorununa göre 5 ya da 10 seanslık kürler halinde uygulanır. Uygulanan bu yoğun kürün sonunda, cildin akne sorunu tamamen giderilir.

4- Leke Bakımı:

Güneş, akne, doğum ve çeşitli yaralar yüzünden ciltte oluşan lekeler, micro iğneleme yöntemi kullanılarak yok edilir. Cildin epidermisine hasar vermeden yapılan yaralama işlemi, beynin yarayı iyileştirme komutuyla lekeli bölgede hücrenin ve dokunun canlanmasını sağlar. Bu yöntem hem vücuttaki çatlakların giderilmesinde, hem de saç dökülmesini önlemede de kullanılır.

5- Vücut Bakımı:

Cilt bakımında olduğu gibi, bitkilerin mucizevî güçleri vücut bakımlarında da kullanılır.
Vücut bakımlarında kullanılan peeling ve maskeler;  bacaklara, dekolte ve sırta masajla uygulanarak; nemsizlik, matlık ve selülit gibi temel cilt sorunlarını ortadan kaldırırken aynı zamanda kişiye benzersiz bir rahatlama sağlar. Özellikle sırt ve dekoltede çıkan sivilceler ciltteki gibi temizlenir, iyileştirici özellikteki bitkisel ürünlerle cildin ihtiyacı olan besinler cilde yedirilir.

6-Saç bakımı:

Kuruyan kırılan, çok dökülen, cansızlaşan, zor uzayan saçların bakımı yine bitkisel yöntemlerle yapılır.  Saç ve deri tipine göre yapılan bakımlarla, saç derisi iyileştirilir ve saçın kökten itibaren güçlenmesi sağlanır.