Leke Bakımı

Cilt çok güçlü bir yapıda olmasına karşın zamanın ve dış etkenlerin yıpratıcı etkisi karşısında hassaslaşır ve olumsuz etkenlere karşı savunmasız kalır. Bu durum ise cildin normal renginden farklı olarak belirgin lekelerin oluşmasına zemin hazırlar.

Cilde rengini melalin verir. Ancak bazı melalin hücreleri ciltte eşit olarak dağılmak yerine gruplar halinde kümelenir ve lekeleri meydana getirir. Lekelerin oluşmasındaki etkin faktörler ise;

  • Güneş ışığı,
  • Hormonal değişiklikler,
  • Kullanılan bazı ilaçlar,
  • Genetik yatkınlık,
  • Yanlış kozmetik ürün seçimi,
  • İlerleyen yaş,
  • Tedavi edilmeyen sivilce ve akne problemleridir.

İnci Soydan Güzellik Evi, ciltte oluşan ve en çok memnuniyetsizlik yaratan bu cilt problemi için geliştirdiği leke bakımı ve cilt tonu açma işlemleri sayesinde cilt lekelerinde önemli ölçüde açılma sağlıyor.

Leke Bakımı ile Leke Tonu Açma

Dermapen (Mikro iğneleme) ile cildin yenilenme mekanizmasını harekete geçirin…

Ciltte oluşan lekelere etkin çözümler geliştiren İnci Soydan Güzellik Evi; güneş, akne, doğum ve çeşitli yaralar yüzünden ciltte oluşan lekeleri, Dermapen (micro iğneleme)yöntemi ve bitkisel cilt bakımını harmanlayarak minimum seviyeye indirir. Cildin melanin yapısını güçlendirecek bitkilerle yapılan cilt bakımını takiben, Dermapen (micro iğneleme) yöntemine geçilir. Leke bakımı ile leke tonu açma yönteminde temel prensip, cildin epiderm tabakasına hasar vermeden yaralama işlemi uygulamaktır.Dermapen (Mikro iğneleme) yöntemi, doğal iyileştirici terapilerin, bilimsel olarak cildin yeniden yapılandırılması ile elde edilerek uygulanmasıdır.Sorunlu bölgeye uygulanan iğneler, ciltte mikro yaralar açar,beynin yarayı iyileştirme komutu sayesinde lekeli bölgede hücrenin ve dokunun canlanmasını sağlar. Daha sonrasında cildi sakinleştiren- onaran serumlarla ve kremlerle bakım sonlandırılır. Dermapen uygulaması, ciltte oluşan lekeleri, yara izlerini, sivilcelerin oluşturduğu çukurlukları ve açık gözenekleri minimum seviyeye indirir.

Dermapen işlemi hem vücuttaki çatlakların giderilmesinde, hem de saç dökülmesini önlemede de kullanılmaktadır.

Leke Bakımında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Dermapen sonrası kişinin cildine özen göstermesi, yapılan uyarıları dikkate alması, güneşe çıkmaması önemlidir. Güneş daha az ve güçsüz olduğu için kış aylarında ve akşam saatlerinde yapılması tercih edilir.Dermapen uygulaması sonrasında yapılan koruyucu program oldukça önemlidir. Uygulama öncesi ve sonrası hijyen cilt sağlığı için en dikkat edilmesi gereken unsurdur.

Bu yüzden bakım öncesi ve sonrası yapılan güçlendirici uygulamalar, İnci Soydan Güzellik Evi’nin Dermapen uygulamasındaki en önemli farklılığıdır.