Pasif Zayıflama

Bölgesel yağlanma ve selülit, hem estetik hem de sağlık boyutu düşünüldüğünde önemli bir probleme dönüşüyor.Hormonların da etkisiylebelli noktalarda artan yağlanma sorunu çoğu zaman spor ve diyet gibi yöntemlerle çözüme ulaşamıyor.

Teknolojinin genel sağlıkta olduğu kadar estetik uygulamalarda da olan gelişimi, bölgesel yağlanma ve selüliti bir sorun olmaktan çıkarıyor. Kişiye uygun bir beslenme düzeni ve doğru uygulamalarla bölgesel yağlanma en aza indirilirken, selülit görünümü minimize ediliyor. Bu noktada önemli bir kolaylık sağlayan pasif zayıflama, çalışmayan kasları harekete geçirerek konforlu bir zayıflama deneyimi sunuyor.

Pasif Zayıflama Nedir?

Bir cihaz aracılığıyla kasların kasılmasını sağlamak amacıyla radyo dalgalarının iletilmesi işlemine pasif zayıflama denir. Pasif zayıflamada temel amaç, tembelleşmiş kasların tekrar çalışmasını sağlamak ve bölgesel yağlanma problemlerinin önüne geçmektir.

Kişiye Özel Zayıflama

Kişiye özel zayıflama kapsamında gerçekleştirilen bu işlemin birçok farklı yöntemi vardır. Bunlar;

Body Wrap

Kilo alıp verme sonucunda oluşan sarkma ve deformasyonun çözümünde tercih edilir. Pasif zayıflama alanında sıklıkla uygulanan bu yöntem galvanik akım vererek kasların hareket geçmesini sağlar. Bu noktada amaç,vücut ölçülerinde daralma elde edilmesidir. Özellikle bölgesel sorunların çözülmesinde oldukça etkili olan Body Wrap, metabolizmanın hızını yükselterek terleme aracılığıylatoksinleri atmaya ve cilde canlılık kazandırmaya yardımcı olur. Uygulanan Body Wrap seansı sonrasında kişilerde yaklaşık olarak 1,5 kilogramlık bir kayıp yaşanır ve vücut tekrar form kazanır.

Ultralyse Kavitasyon

Yağ hücrelerinin küçültülmesini temel alan bu yöntem kalıcı ve kesin incelme sunar.Kişiye özel zayıflama kapsamında tercih edilen işlemler arasında yer alan ‘UltralyseKavitasyon’ problemli bölgedeki yağ dokusunun çeperini azaltır ve hücreyi küçültmeye yardımcı olur. Cilt üzerinden verilen ses dalgaları ile çalışan sistem, yağ hücrelerini kompenentlerine ayırarak dokunun hacmini küçültür. Bu sayede etkili birincelme sağlanır. Uygulamaya ek olarak yapılacak yağsız diyet ve egzersiz programı ile tek seansta elde edilen 7 santimetrelik incelme de korunmuş olur.

CACI Quantum

Çoklu vücut terapi sistemi olarak adlandırılan Caci Quantum, birden fazla uygulamanın aynı anda yapılmasına olanak tanıyor. Kasların sıkılaşmasını temel alan bu sistemkısa zamanda etkili sonuçlar elde etmek için idealdir. Uygulama sonucunda kırışıklık ve çizgi görünümünü azaltır, sarkık bölgeleri sıkılaştırır, cilt rengini eşitler ve gözeneklerin küçülmesini sağlar. Cihazın tüm programlarındaki uygulamalar ağrısız olduğu için, oldukça konforlu ve güvenilirdir. Jeniffer Lopez, JenifferAniston, Victoria Beckham gibi dünyaca tanınmış ünlülerin vazgeçemediği güzellik ve bakım cihazlarının başında gelir.

Microplus

Bir elektro terapi cihazı olan microplus, kasların uyarılması prensibine dayanıyor. Bu yöntemde mikro ve galvanik akım ile birbirleriyle entegre çalışarak lokal kilo problemlerinin ve çeşitli yapısal sorunların çözümlenmesini sağlıyor. Micro plus aynı zamandazayıflamış liflerin bağlayıcı dokularını onararak kolajen ve elastin üretimini hızlandırır. Farklı dalga boylarında verilen elektrik akımı sayesinde etkisini ilk seansta hissettirir. Özellikle yer çekiminin etkisiyle vüccutta oluşan iç bacak, kol, karın, kalça sarkmalarını toparlamada oldukça etkili bir yöntemdir. Kasları çalıştırma prensibine dayandığı için, elde edilen netice uzun süre dayanaklıdır. Vücudun yağ-kas oranı olumlu yönde değiştiğinden, vücutta çok ciddi oranda sıkılaşma ve toparlanma görülür.

G5 Masaj

Vücudun her bölgesine rahatlıkla uygulanan G5 Masaj, kişiye özel zayıflama yöntemlerinden biridir. Özellikle de kalça, popo ve üst bacakta tercih edilen G5 Masaj, vibrasyon işlemiylesorunlu bölgeye masaj olarak uygulanır. Masaj aracılığıyla ilgili bölgedeki kan dolaşımı düzensizlikleri giderilirken selülit görünümünde ciddi bir azalma elde edilir. Aynı zamanda metabolizmayı hızlandırır, ciltte sıkılaşma sağlar. İterek sıkıştırma yöntemi sayesinde yorgunluk sonrası kaslarda meydana gelen laktik asitin atılmasında katkı sağlar. G5 masajı ile vücutta ideal formda bir daralma elde edilir.

MihaBodytec

Elektro MiyoStimülasyon modern bir egzersiz sistemidir.Elektriksel kas uyarımı ile çalışan Elektro MiyoStimülasyon, beyne kasların çalışmasını sağlayan uyaranlar gönderir. Bu uyaranlar kasların normale oranla daha yoğun çalışmasını sağlayarak kısa zamanda yağ yakımınıhızlandırır. Yaklaşık25-30 dakikalık bir antrenman sürecini kapsayan MihaBodytec, fitness salonunda en az 6 saat spor yapmış etki eder. Üstelik yoğun sporda yaşanan ağrılar bu yöntemde yaşanmaz. Daha çokkilo verme, selülit ve sıkılaşma için kullanılsa da bel ağrıları ve idrar kaçırma gibi problemlerin çözümündeve kaslarda güç kazanmada etkili sonuçlar sağlar.