İnci Soydan Markasının Hikayesi

Güzellik ve sağlık sektöründe çeyrek asırlık başarılı bir geçmişi olan İnci Soydan ismi bu süreç içinde tescilli bir markaya dönüşmüştür.

1956 yılında Siirt’te doğan İnci Soydan, 3 kız çocuğunu büyüttükten sonra iş hayatına katılmaya karar vermiştir. Bakımına düşkün bir bayan olarak Antalya’da ihtiyaçları karşılayan bir salon bulamadığı için, güzellik sektörüne atılmaya karar vermiştir. Çocukken sabun üretimi yapan bir ailede büyümüş ve şifacı olan büyük teyzesinden öğrendiklerini, geliştirip cilt bakımlarında uygulayınca, mucize olarak nitelendirilen sonuçlar ortaya çıkmıştır.

Geçen bu süre içinde binlerce kişiye hizmet vermiştir. İlk olarak Antalya’da “İnci Soydan Form Club” adıyla açılan merkez, açıldığı günlerde Türkiye’nin en kapsamlı merkezi olma özelliği taşıyordu. Açıldığı zamanın 10 sene ötesinde bir vizyonla açılan merkezde, sektörel birçok ilk Antalya’ya tanıştırılmıştır. Akdeniz bölgesinin M.E.B’na bağlı ilk güzellik kursu da yine İnci Soydan olmuştur. İnci Soydan’ın kadrosunda yer alan profesyoneller, İnci Soydan’ın açtığı yolda ilerleyerek bugün sektörde çok başarılı konumlarda hizmet vermektedirler.

1999 yılından itibaren, ayda bir yaptığı Ankara ziyaretleriyle burada çok ciddi bir müşteri kitlesi oluşturmuştur. Diplomat ve bürokratlardan oluşan bu seçkin müşteri kitlesi, İnci Soydan’ın Ankara şubesinin açılmasına sebep olmuştur.

Açılan bu şubeden sonra, İnci Soydan 2009 yılında İstanbul’da Levent Loft’un SPA’sının işletmesini almıştır. Daha ilk senesinde Gazi Üniversitesi tarafından 2009’un en iyi day SPA’sı seçilmiştir.

İnci Soydan’ın şöhreti Türkiye ve Avrupa sınırlarını aşıp, Japonya’ya da ulaşmıştır. Japon basılı ve görsel medyasına birçok kere konu olmuştur. Tokyo Olimpiyatlarının gönüllü elçisi Hazama Kanpei, dünya turu sırasında Türkiye’de İnci Soydan Loft SPA’da dinlenmeyi tercih etmiştir. Bu durum Japon medyasında geniş yer almıştır.

İnci Soydan şu an İstanbul ve Antalya'da cilt bakımı, vücut bakımı, masaj ve zayıflama ünitelerinde hizmet vermektedir. Ayrıca güzellik salonu veya SPA açmayı düşünenlere franchise vermenin yanı sıra danışmanlık hizmeti de vermektedir.